POLEROWANIE MARMURU

RENOWACJA, ODNAWIANIE, SZLIFOWANIE I POLEROWANIE MARMURU

      Marmur jest jednym z najpiękniejszych materiałów, który można wybrać na swoje podłogi. Jest trwały, naturalnie odporny na plamy i łatwy do czyszczenia. Bez względu jednak na to jak trwały jest marmur, to przez lata użytkowania może stracić swój połysk i blask. Podłogi takie mogą nadal wyglądać ładnie, ale nie tak pięknie jak były lśniące i błyszczące. Jeżeli chcecie Państwo przywrócić swojej podłodze wygląd z czasów gdy była nowa – szlifowanie i polerowanie marmuru będzie najlepszą decyzją.

        

W trakcie renowacji podłogi marmurowej wykonamy:

 

- Likwidację uskoków / klawiszowania.

 

- Likwidację rys.

 

- Uzupełnienie ubytków żywicami.

 

- Polerowanie marmuru.

 

-- Krystalizację marmuru - w trakcie procesu dochodzi do reakcji chemicznej pomiędzy kryształami węglanu wapnia i kwasem krystalizatora, w wyniku czego struktura węglanu ulega zniszczeniu. W ten sposób w wierzchniej warstwie marmuru miękki węglan wapnia przeistacza się w twarde związki krzemianu wapnia.

 

-- Impregnację - zapobiega tworzeniu się plam i przenikania substancji obcych (wody, oleju, wina) w głąb materiału. Działa ochronnie również przeciw wnikaniu zabrudzeń tłuszczowych, kurzu a także brudu .

 

 

Płacić dużo aby zastąpić zniszczony marmur?  Zapłacić o wiele mniej, aby przywrócić mu pierwotny blask!

                      Copyright LIMAR                 e-mail: limar@PolerowanieBetonu.com                      GSM 723-170-100